Soğuk Lipoliz
Soğuk Lipoliz

Fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama bıçak altına yatmak, ameliyat olmak istemiyorsunuz. Bunun mümkün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Cryolipo Soğuk Lipoliz sayesinde bir saatte, neştersiz, acı çekmeden fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

“Cryolipo Soğuk Lipoliz” tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 - 40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Her yaş kadın ve erkek hastaya uygulanabilmekte olup, özellikle yoğun temposu olan ve zaman sorunu olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ağrısız, acısız ve sadece bir seanslık olması da ciddi avantaj sağlamaktadır. Gerekli durumlarda diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılmaktadır.

Soğuk lipoliz (cryo lipoliz – coolsculpting) yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş ve farklı bir yöntemdir.

Cryolipo Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

• İnatçı lokal yağlanmalarda,
• İlaç ve iğneli tedavi istemeyen, cerrahi yöntem düşünmeyen kişilerde,
• Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemeyen kişilerde,
• Hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar hariç bay, bayan herkes.

Soğuk Lipoliz Sistemi Nasıl İncelme Sağlar, Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz “Cryolipo” yönteminde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden mükemmel bir kontrolle soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olur. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücre fonksiyonları küçülmesi, geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda yaklaşık %20 - 40 oranında incelme meydana gelmesini sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kişi kitap, gazete okuyup, TV izleyebilir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte tedavi 1 - 2 saat sürmektedir.

Cryolipo Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde ve Kaç Seans uygulanır?

Soğuk lipoliz; göbek, bel, alt - üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilir. Sadece 1 seans yeterlidir. Doktor kararı ile bazı özel durumlarda 2. seans gerekebilir.

Cryolipo Soğuk Lipoliz Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülür?

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir, 4 ay boyunca da etki ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

Cryolipo Soğuk Lipolizin Yan Etkisi var mıdır?

Uygulama yapılan alanda geçici ve hafif kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olabilir. Bunların haricinde bilinen bir yan etki yoktur.

Cryolipo Soğuk Lipoliz Sonuçları kalıcı mıdır?

Cryolipo diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak, tıpkı liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ancak sağlıklı ve dengeli bir beslenme ve düzenli egzersiz her zaman önerdiğimiz koruyucu yaklaşımlardır.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz