Proshock-Ice
Proshock-Ice

Teknoloji

Proshockice invaziv olmayan bir cihazdır, lokalize olmuş yağ ve fibröz hücrelerin azaltılması içindir. Yenilikçi, patentli teknoloji olan “ice-shock-lipolysis” “buz-şoku-lipoliz” kullanır. Bu metot iki teknolojinin birleşiminden oluşur. Kontrollü soğutma sistemi ile fazla adipoz hücrelerin saran dokulara zarar vermeden elimine edilmesi ‘buz-lipoliz’ ve kan sirkülasyonunu artırması sebebi ile efektif olarak selüliti elemine eden ‘şok terapisi’.

Problar

Cihazda iki prob bulunur, bir lokalize yağ dokusu olmuş özel bölgeler için olan ‘soğuk (dondurucu) prob’ ve bir vazodilatasyon nedeniyle olan selülit gibi güzellik problemleri için ‘şok probu’, daha iyi kan sirkülasyonu sağlamak ve selülitin fibröz bağlarını mekanik olarak yırtmak içindir. ‘soğuk prob’ bir mikroişlemci ile idare edelir, bu kontrollü vakum etkisi sağlayarak, cildin devamlı olarak prob ile kontak halinde olması sağlanır.

Protokoller

Yoğun Adipoz Doku (Bölgesel Yağlanma): Tedavi on günde bir altı seans olarak uygulanır. Her seansa buz-lipoliz tedavisi ile başlanır, ardından şok terapi tedavisi uygulanır. Soğuk prob çok düşük sıcaklıklara ulaşarak apoptoz (kontrollü hücre ölümü) ile adipoz hücrelerin donmasını sağlar.

Selülit: Tedavi, buz lipozis ve şok tedavisi ritmik olarak ayarlanarak 30 dakika kadar sürer. Soğuk probadipoz tedavisine göre daha yüksek sıcaklıklara ulaşır. Şok dalgası ve vasküler jimnastik sayesinde, selülit üzerinde mükemmel sonuçlar gözlemlenir.

Avantajlar

• İnvaziv Olmayan Prosedür: Hastalar tedavinin hemen ardından günlük yaşam aktivitelerine ve fiziksel egzersizlere dönebilirler.
• Acısız: Hasta prosedür boyunca acı veya rahatsızlık hissetmez.
• Güvenli: Soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini etkiler, çevreleyen dokuya etki etmez ve iletişime geçmez.
• Anesteziye Gerek Duyulmaz: Herhangi bir medikal ofiste kolaylıkla uygulanabilir.
• Harika Sonuçlar: Yağlarda ve selülitte azalma iki hafta gibi bir sürede gözle görülür hale gelir.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz