Ozonterapi
Ozonterapi

Ozon tedavisi birçok patolojik durumu iyileştirmede ve düzenlemede kullanılır. Bu durum bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmıştır. Ozon tedavisi diğer tedavilere ek olarak kullanılabildiği gibi tek başına da uygulanabilir. Medikal ozon kurallara uygun olarak uygulandığı takdirde tamamen güvenli, pratik ve etkili bir uygulamadır.

Ozon tedavileri zayıflama yöntemleri, selülit tedavileri, kronik yorgunluk, dolaşım bozuklukları, enfekte cilt problemleri, yara tedavileri gibi birçok sorunda kullanılabilmektedir.

Selülit Problemi

Ozon tedavisinde kullanılan yöntemler majör ve minor uygulamalar sıklıkla kullanılan yöntemlerdir. Selülit problemlerinde, Majör tedavisi ile cilt altına mikro enjeksiyonlar yapılmaktadır. Bunlar dolaşım ve yağ metabolizmesı üzerinde düzenleyici bir etki yaparak, ileri derecede düzelme göstermektedir. Bu bölgelerde, sıkışmış yağların çözülmesi, lenf drenajının artması ve dokuların kendilerini yenilemelerini sağlamakta ve bunun sonucunda portakal kabuğu görünümünün hızla kaybolmasına ve gergin, parlak bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlamaktadır.

Kronik Yorgunlukta Ozon Tedavileri

Kronik yorgunluk sendromu, günümüzün yoğun ve stresli çalışma şartları ve yüksek yaşam temposu nedeniyle birçok kişinin ilk sorunu haline geldi. Kadınların yaklaşık % 70 inde ve genellikle 30 – 50 yaş arası kişileri etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur.

Kronik yorgunluk sendromu, başlangıç nedeni ve tarihi tam olarak bilinmeyen, uzun süreli olmayan bir yorgunluğun en az 6 ay veya daha uzun süre ile devam etmesiyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu devamlı tekrarlanan yorgunluk kişinin genel ve özel yaşamını olumsuz etkilemekte ve sıkıntı yaratmaktadır. Belirtileri; kısa süreli konsantrasyon bozukluğu, kas ağrıları, sabah kendine gelmede zorluk, cinsel istek ve performansta azalma olarak sayılabilir.

Kronik yorgunlukla baş etmek için stresli ortamlardan uzaklaşmak, daha sakin bir hayat sürmek gerekiyor. Ancak yaşam şartlarımız böyle bir hayat sürmemize çoğu zaman maalesef izin vermiyor. Bu yüzden birçok vitamin ve mineral takviyesinin dışında ozon terapiden de yararlanılabilmektedir. Ozon tedavisi kronik yorgunluk sendromu tedavisinde en etkili yöntemdir. Sonuçları ilk birkaç seanstan sonra rahatlıkla görebileceğiniz, bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Ozon terapinin kronik yorgunluk sendromuna etkileri arasında Zihinsel ve fiziksel performansta artış, uyku kalitesinin artması ve daha az uykuyla yetinme, hastalıklara karşı bağışıklık kazanılması, kas ve eklemlerde rahatlama ve görülen ağrılarda azalma, cinsel istek ve performansta artış, fiziksel direncin artması ve psikolojik rahatlama gibi birçok etken sayılabilir.

Ozonun kullanıldığı başka uygulamalar şunlardır; Anti Aging, Kanser, Cilt Mantarları ve Enfekte Cilt Lezyonları, Yara Bakımı, Viral Hastalıklar, Hepatit A,B,C, Eklem Hastalıkları, Artritik/Romatizmal durumlar, Kronik Poliartritler sayılabilir.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz