Duetto
Duetto

Epilasyondan çok daha fazlasını sağlayan lazer sistemi

Lazer sistemleri denince aklımıza epilasyon amaçlı kullanılan tek yönlü yöntemler gelir. Ancak KadıköyŞifa Sağlık Grubu Medikal Estetik Kliniği'nin sunduğu yeni lazer sistemi farklı yöntemleri bir araya getirerek başarılı bir epilasyondan çok daha fazlasını sağlıyor.

Günümüzde kullanılan lazer sistemleri olarak Alexandrite 755nm, Diode 808nm ve Nd:YAG 1064 nm bilmekteyiz ve bu sistemler genelde tek cihaz şeklinde ya da kombine edilmiş şekilde kullanılmaktadır. Cilt tipine ve uygulamalara göre değişen lazer sistemleri kombine lazerler ile kullanışlı hale gelmektedir. Lazer sistemleri cilt tipi ve yapılan uygulamalara göre değişkenlik göstermektedir.

Yeni teknoloji bu sistem lazerlerini birleştirmiş ve tek bir cihazda toplamakla beraber, ardışık ve eş zamanlı atım teknolojisiyle etkinlik ve güvenlik arasında bir seçim zorluğu olmadan özgün bir tedavi oluşturma olanağı sağlamaktadır.

Ardışık ve eş zamanlı teknolojisi sayesinde epilasyon ve vasküler tedavilerde, cilt tipine bağlı olarak tedavi esnasında farklı melanin ve su emilimini güvenle gerçekleştirerek, tüm cilt tiplerinde en uygun parametrede kalıcı epilasyon ve vasküler tedavilerin yapılmasını sağlamaktadır.

Epilasyonda daha etkin başarı

Sadece Alexandrite lazer kalın ve koyu kıllarda etkin olmakla beraber, koyu cilt tiplerinde kullanılamadığı için yaz aylarında yapılması sakıncalıdır. Ndyag lazer ise tüm cilt tiplerinde kullanılabilir fakat kalın tüylerde Alexandrite lazer kadar etkili değildir. Yeni teknoloji sayesinde Alexandrite ve Nd:yag dalga boylarını birleştirerek kalın, ince kıl, açık ten ve bronz tende en etkili kalıcı epilasyon yapılmasını sağlamaktadır.

Vasküler tedavilerinde acısız uygulama

Yüksek çıkış güçlü, Nd:YAG teknolojisi, kullanıcılara bütün vasküler lezyon tedavilerinin yapılmasını sağlar. Anında değişebilen spot çapı özelliği ve iki farklı soğutma teknolojisiyle tedavi alanında ağrıyı aza indirerek tedavi esnasında hastanın konforunu maksimuma çıkarmaktadır. Ayrıca ardışık atım teknolojisi (Alexandrite + Ndyag) ile acısız damar tedavisi yapmak mümkündür.

Bu sistemle yapılabilecek Vasküler Tedaviler şunlardır:

• Geniş yüzdeki kırmızı damarlar,
• Yüzdeki mavi damarlar,
• Bacaktaki kırmızı damarlar,
• Bacaktaki mavi damarlar,
• Telenjekteziler,
• Rosacea,
• Hemanjiyomlar,
• Cherry anjiyomlar,
• Spider anjiyomlar

Cilt gençleştirme tedavisinde çok etkili

Bu yeni teknoloji epidermisi koruyarak, mikrodolaşımını hedefler ve kollajen üretimini uyarır. Non-ablatif tedavi sağlar. Yaşa ve diğer durumlara bağlı bozuk cilt durumlarını hedefler ve canlı ten, genç bir görünüm sonucu elde eder. Ayrıca uygulama esnasında dermis hafifçe ısıtılarak kırışıklıklar, kırmızılıklar, rosacea, cilt dokusunun düzgünleştirilmesi ve gözenek boyutunun küçülmesini sağlar.

Sistemin cilt gençlendirmede avantajları şöyledir:

- Dermisin hassas bir şekilde ısıtılmasına bağlı olarak, mikrovaskülatür gibi ince yapılar hedef alınır.

- Tüm cilt tipleri, yaz mevsimi süresince dahil komplikasyon korkusu olmadan tedavi edilebilir.

- Jel ya da anesteziye gerek yoktur.

Tırnak mantarı (onychomycosis) tedavisinde etkili bir yöntem

Lazer ışını insan cildiyle temas ettiği zaman ısı enerjisine dönüşür. 39 - 42 derece arasında tırnak ısıtılarak mantarla enfekte olmuş doku hedef alınır. Bu şekilde tırnak etrafındaki dokular zarar görmeden tedavi edilir. Lazerle tırnak mantarı tedavisi tırnağın sayısına bağlı olarak 15 - 20 dakika sürer. Seans sayısı tırnağın tedaviye verdiği tepkiye bağlı olarak 1 - 3 seans arasında değişmektedir.

Tedavi sonrasında anında gözle görülür bir değişiklik olmaz, gözle görülür etki tırnak büyümeye başladıkça; 6 - 12 ay arasında görülmektedir. Tedavi esnasında ısıya bağlı olarak sıcaklık hissedilir, anesteziye gerek yoktur. İşlem sonrasında günlük yaşama devam edilebilmekte, 24 saat sonra oje sürülebilmektedir. Enfeksiyonun yeniden tekrarlamaması için havuz,sauna vb. nemli yerlerde dikkatli olunması gerekmektedir.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz