AWT®
AWT®

Selülit ve fazla kilolarla mücadelede 40 yıllık Akustik deneyim.

AWT® 6-10 cm derinliğe kadar güçlü mekanik enerji dalgaları ile tam kat doku aktivasyonu sağlar. Elastin ve kollajenden zengin yağ oranı dengeli ve dolaşımı sağlıklı dokuya "Aktif Doku" denir. AWT'deki şok dalgaları sayesinde,

• Cilt; elastikiyeti artar ve sıkılaşır.
• Fibroz bantlar; çözülerek cildi bırakır ve selülit giderilir.
• Yağ hücrelerinde hücre zarı geçirgenliği artarak yağ dokuda volüm kaybı oluşur.
• Kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım güçlenerek düzenlenir.
• Kaslarda biyomekanik stimülasyon ve pasif egzersiz ile kas kondüsyonu artar, kalori harcanır.
• Doku enzim aktiviteleri ile lokal ve genel lipoliz etkisi oluşturur.

Metabolizma hızını artırarak kilo vermeye yardımcı olur.

AWT Acoustic Wave Therapy'nin kısaltması olup, akustik dalga tedavisi olarak bilinmektedir. Enerji kaynağı bir şok dalga üreticisidir. Ultrason dalgalarından 10 kat daha yüksek enerjili dalgalar olmalarına karşın dokuda ısı, ağrı, acı ve yanık oluşturmazlar.

Şok dalgaları (Shock wave) insan vücudunda 1960'ların sonlarında böbrek taşlarını kırmakta kullanılmıştır. Dokuda herhangi bir ısı oluşturmadan çok derinlere yayılabilen ve yan etkisi olmadığı 40 yıldan fazla süredir insan vücudunda kullanılarak ispatlanmış bir enerjidir.

1990'lı yıllarda kemik, tendon ve bağ dokulardaki iyileştirici etkisi keşfedildikten sonra Ortopedi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Spor Hekimliği alanlarında bugün tüm dünyada kliniklerde ve profesyonel spor kulüplerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

2006 yılından sonra ise, cilt ve yağ doku üzerindeki etkileri Avrupa'da çok merkezli çalışmalar ile ispatlanarak zayıflama ve selülit giderme amacıyla kabül görmüştür. AWT muadili olan bir tedavi değildir ve diğer cihazlar gibi trend, moda veya flash diye tabir edilen saman alevi bir tedavi olmayıp, etki mekanizması bilimsel olarak ispatlı bir medikal sistemdir. Hastaneler, estetik klinikler, diyet poliklinikleri ve işi güzellik olan tüm merkezlerde sadece sezonluk kullanılan ve modası geçen yöntemlerden olmayıp, uzun yıllar kullanılacak yüksek teknoloji ürünü bir cihazdır.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz