Dermaroller
Dermaroller

Dermaroller Yöntemi

Geleneksel cilt beslenme ve onarım yöntemleri sadece derimizin üst tabakası olan epidermise etki etmektedir. Oysa genellikle cilt sorunları daha altta olan dermis tabakasında oluşmaktadır. Dermaroller yöntemi ile cilt yüzeyine temas eden iğneler alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermise mikro kanallar açar.

KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi Estetik Merkezi’nde uygulanan dermaroller yöntemiyle, dermiste açılan mikro kanalları yara gibi algılayan vücut, kendi kendini yenilemeye başlar. Bu tedavi yöntemiyle vücudun kendi tamir mekanizması uyarılmakta ve deri hücrelerinin, cildi sıkılaştıran, yenileyip gençleştiren kolajen ve elastin üretimini arttırmaktadır. Deriye açılan delikleri yara gibi algılayan vücut oraya yolladığı yeni hücrelerle, o bölgede iyileşme ve canlanma sağlamaktadır.

Ayrıca bu açılan kanallar yardımıyla kullanılan kozmetiklerin ve serumların büyük oranda emilimi sağlanır. Silindir 5-10 dakikalık bir süre içinde aktif bileşenlerin nüfuz etmesinin önündeki asıl engel olan epidermise derinlemesine 500,000’den fazla kanal açar. Cilt bakım ürünlerindeki aktif bileşenler, ürünleri sadece lokal olarak uygulamaya göre cildin derinliklerine daha etkin biçimde ulaşabilirler. Eski yöntemlerde sürülen kozmetikler cilde %3 oranında nüfuz ederken Dermaroller ile birlikte kullanıldıklarında bu oran %400'e kadar çıkmaktadır.

Son günlerde popülerliği artan bir tedavi tekniği olan PRP(Platelet Rich Plasma- trmobositten zengin plazma) enjeksiyonu da dermaroller tekniği ile de uygulanabilmektedir. Kişinin kendi kanından elde edilen PRP pek çok büyüme faktörü ve sitokinleri içermektedir ve bu faktörler hasarlı dokuların iyileşmesini sağlar. Yaşlanma nedeniyle oluşan hasarları gidermek için PRP enjekte edildiği gibi dermarollerla açılan kanallar aracılığıyla etki etmesi sağlanmaktadır.

Dermaroller Kullanılan Alanlar:

1. Selülit tedavisi ve incelme

2. Akne ve sivilce izi tedavisi

3. Kellik ve saç kaybı tedavisi

4. Göz altı morlukları ve torbaları

5. Çatlak tedavisi

6. Kırışıklık tedavisi

7. Yara ve yanık izleri

8. Anti-aging

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz