El Estetiği
El Estetiği

BÖLÜM: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

TEDAVİ: El Estetiği

AMACI: Yaşın ilerlemesi ile ellerde de yaşlanma belirtileri belirir. Sürekli açıkta olan ellerin derisinde yaşlılık lekeleri oluşur. Cilt altı tabakası inceldiği için damarlar ve parmakları hareket ettiren tendon dediğimiz lifler görünür hale gelir. Oysa gençlikte ellerde damarlar ve tendonlar belli olmazken ciltte lekelerde bulunmaz. Yüz ve vücuda yapılan bakımlarla yaşlanmaya karşı durulmaya çalışılırken ellerin görünümü yaşlanmayı belli edebilir.

GEREKLİ TIBBİ KAYIT: Müdahale öncesi ve sonrası fotoğrafınız çekilir. Müdahalenin olası komplikasyonlarını anlatan onam formu imzalatılır.

TEDAVİ ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER: Temel laboratuvar testlerinin yapılması hastanın sağlık durumuna göre karar verilir.

TEDAVİDEN GERÇEKÇİ BEKLENTİ NE OLMALI: Müdahale lokal anestezi altında gerçekleşir. Ellerdeki lekeli deriye peeling uygulanır ve lekelerin temizlenmesi amaçlanır. Ancak birkaç seansa ihtiyaç olabilir. Ellerdeki damarlı ve tendonların görünümlerini yok etme amaçlı vücuttan alınan yağ enjekte edilebileceği gibi hazır olan dolgu maddeleri de enjekte edilebilinir.

OLASI KOMPLİKASYONLAR: Ellerde şişme dönemi uzama gösterebilir.

TEDAVİ SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ: Peeling sonrası hastanın ellerinin güneşten korunması gereklidir. Müdahale sonrası ellerde şişme olabilir bu şişme 1-2 günde geçecektir. Yapılan dolgular kalıcı olmayacaktır.

Opr.Dr. Gülden AVCI

Doktorumuza Soru Sormak için, anasayfa "Sağlık Danışma Hattı"

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz