BioAging System
BioAging System

Hastalıklar Sizi Yakalamadan Siz Onları Yakalayın


Kadıköy Şifa Sağlık Grubu, bireylerin hayatlarını yüksek kalitede sürdürmesini sağlamak amacıyla, “İleri Önleyici ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları”nı güvenilir bir yol olarak sunuyor.

Hastalıkların ortaya çıkmasının ardından vücutta oluşacak hasarları tedavi etmek yerine, henüz hiç hasta olmadan önlem almak, bireyin vücut sağlığını korumak için çok daha etkili bir yöntemdir.


İleri Önleyici ve Tamamlayıcı Tıp anlayışı öncelikle bireyin mevcut tüm sağlık sorunlarının ayrıntılı olarak incelenmesini gerektiriyor. Beslenme, uyuma, genel yaşam alışkanlıkları ve çalışma şartları ayrıntıları ile saptanıyor. Yakın akrabaların sağlık durumları ve kalıtsal olabilecek hastalıklar kaydediliyor. Bu kapsamda yaşamı ciddi şekilde kısalttığı bilinen sigara, obezite, hipertansiyon, damar sertliği, diyabet gibi beş ana etken de özellikle soruşturulmalıdır.

Gerçekten Olduğunuz Yaşta mısınız, Takvimler Doğruyu mu Söylüyor?
BioAging ® ’iniz Kaç?

Biyolojik Yaş Nedir, Nasıl Bulunur?

Kişinin gerçek takvim yaşı ile hali hazır biyolojik yaşı arasındaki farkları anlamaya yönelik bazı fizyolojik testler ve yine özel cihazlarla yapılan, bazal metabolizma hızı, vücut kompozisyon analizi (Vücut yağ oranı ölçümü) gb testler yapılmamaktadır. Biyolojik yaşın saptanması için, kişiyi tıpkı kapsamlı check-up yapar gibi bir değerlendirmeye alıyoruz. Ayrıca BioAging® fiziksel, zihinsel ve duyusal performans testleri bu aşamada gerçekleştirilebilir. Bu testler ile elde edilen bireysel performans değerleri, aynı yaştaki yüksek sayıdaki sağlıklı bireylerin ortalama performansları ile karşılaştırılarak istatistiksel anlamlar aranır.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz