Karboksiterapi
Karboksiterapi

Deformasyon olarak adlandırılan vücut çizgilerindeki bozulma sık olarak karşımıza bölgesel yağ fazlalığı, selülit ve şişmanlık olarak çıkar. Ayrıca cilt yüzeyindeki çatlaklar ve ameliyat izleri de sıklıkla görülen cilt deformasyonlarından sayılır. Beslenme alışkanlıklarındaki bozulma, dengesiz beslenme, vücuttaki dokuların yeterince harekete sevk edilmemesi veya geçirilen ameliyatlar, gebelik, egzersiz eksiklikleri sıklıkla beden deformasyonunun nedenleri olarak sayılabilir.

Karboksiterapi Nedir?

Medikal hale getirilmiş CO2 gazının bölgesel yağ birikimi, selülit, özellikle gebelik ve ergenlik dönemindeki hızlı büyüme sonrasında gelişen çatlak ve sarkma olan alanlarda, cilt içerisine veya cilt altına metotlu olarak enjekte edilmesi yöntemidir.

Karbondioksitin Etki Mekanizması Nedir?

  • Yağ hücreleri üzerine direk mekanik etki yaparak yağ hücrelerini yıkıma uğratır.
  • Problemli bölgedeki kılcal damarlar üzerine vazodilatasyon (kan damarlarında genişleme) etkisi bulunmaktadır.
  • Damarların genişlemesi sonucunda bölgede daha güçlü ve daha fazla kan akışı oluşur. Dolaşımdaki artışın sonucu doku metabolizması ve oksijenlenme artışı meydana gelir. Bununla birlikte yağ hücrelerinde küçülme, azalma, beraberinde cilt kalitesinde artış oluşur.
Karboksiterapinin Yan Etkisi Var mıdır?

Hayır, yüksek dozlardaki uygulamalarda herhangi bir yan etki görülmez. Uygulama sırasında dolgunluk hissi ve şişkinlik meydana gelebilir. Saatler içerisinde kendiliğinden düzelir. Sosyal hayatı etkilemez.

Uygulama Ağrılı mıdır?

Uygulama ağrılı değildir, bazı hastalar hafif bir kaşıntı duyarlar. Bu durum saniyeler içerisinde geçer.

Tedavi Özellikleri

Tedavi uygulama yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 10 – 30 dakika sürer. Haftada 1 – 3 kez uygulama yapılabilir. Tedavide iyi bir sonuç alabilmek için minimum 15 seans Karboksiterapi uygulaması yaptırmak gerekir.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz