Oksijen Terapi
Oksijen Terapi

Oksijenterapi, saf oksijen ve özel formüllü kozmetik ürünlerin (Vit A, Vit C, Vit E gibi vitaminler, bitkisel hormonlar ve hyalüronik asit gibi sağlıklı bir cilt için gerekli olan içeriğe sahip ürünler) basınçlı enjeksiyon yöntemiyle cildin ihtiyacı olan bölgesinde epidermisin alt tabakalarına dek inmesini sağlayan bir yöntemdir. Her yaş ve her tip cilde uygulanabilir.

Fizyolojik ve fotoyaşlanma belirtilerinde, cilt neminin azaldığı her durumda, elastikiyet kaybında, göz altı torbalanmalarında, aknede, mikropeeling ve kimyasal peeling uygulamaları sonrasında, lazer ile cilt yenilenme öncesi ve sonrası gibi pek çok durumda, hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlanabilmektedir. Ayrıca oksijenin yağ yıkıcı özelliğinden dolayı selülit tedavilerinde, vücut bakımlarında, vücutta elastikiyet kayıplarında da yeri olan oksijen hayat iksiridir.

Polikliniğimizde ücretsiz doktor görüşmelerinin ardında kişiye özel olarak ihtiyacına yönelik yapılan tedavi programlarında, oksijenterapi diğer tedavilerle bir arada doktor kontrolünde uygulanmaktadır.

 
Bu bölüm hakkındaki doktor yazılarımız
 
Diğer sitelerimiz